Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Nákupy na netu (6)

Nakupování nikdy nebylo jednodušší. Počítal jsi někdy, kolik kliknutí myší je potřeba na to, aby sis koupil třeba herní konzoli?

Nákupy na netuLiší se to obchod od obchodu, ale rozhodně klikáním vydáš mnohem míň energie, než kdybys musel vyrazit někam do obchodního centra. Nakupování online vypadá na první pohled dost jednoduše, a vlastně taky jednoduché je, dokud se v tom ale neztratíš: výběr zboží, výběr e-shopu, a hlavně placení ti může přidělat hodně starostí. Podobně jako v kamenném obchodě můžeš narazit na kapsáře, i na internetu je dost lidí, kteří z tebe chtějí jen vylákat peníze. Přečti si, jak nakoupit, ale nenechat se napálit!

Jak můžeš platit online?

Určitě už ses na internetu setkal s možností zaplatit za něco online, třeba za stahovanou muziku nebo třeba za poslání cédéčka. Platit se dá kartou, dokonce i smskou, způsobů je zkrátka hodně. Přečti si, jaké možnosti máš při placení online!

Číst dál...

E-shopů je spousta! Ale který je ten pravý?!

Určitě už ses setkal s tzv. e-shopem. Ano, jde o obchod na internetu. Má spoustu výhod: tou hlavní je, že nemusíš chodit po kamenných obchodech. Tím můžeš ušetřit hodně času a nervů. Když si něco z tepla domova objednáš, zboží ti většinou dorazí až ke dveřím. Díky těmto vychytávkám je nakupování v internetových obchodech tak lákavé.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
NCBI Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd