Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Jak nastavit soukromí na sociálních sítích

Začneme s nejvíce používanou sociální sítí, kterou je Facebook. Zde se nabízí široká škála nastavení soukromí. Můžeš ze svého profilu udělat výkladní skříň, stejně jako nedobytnou pevnost. Doporučujeme ti zvolit si druhou možnost. V pár jednoduchých krocích ti ukážeme, jak si svůj účet nastavit bezpečně.

Na Facebooku klikni na ikonku Účet (vpravo nahoře) a vyber si možnost Nastavení soukromí.

 

 

V prvním kroku se zaměř na Informace o profilu. Kdo ho může vidět, přidávat příspěvky na zeď a psát komentáře. Z možností se nabízí: Všichni, přátelé přátel, přátelé, přizpůsobit. Je to seřazeno od nejméně bezpečného po nejbezpečnější, co se týká sdílení informací o tobě. Doporučujeme ti zadat přátele, nebo možnost přizpůsobit, kde si upravíš konkrétní lidi.

 

 

Po nastavení se vrať zpět a pokračuj dále položkou Kontaktní údaje. Nastavíš si, kdo tě může na Facebooku kontaktovat a disponovat s tvými kontaktními údaji a mailem. Opět doporučujeme nastavit pouze Přátele, popřípadě možnost Jenom já.

 

 

Třetí položkou jsou Aplikace a webové stránky. Tato část je velmi důležitá. Na Facebooku jsou různé aplikace, testy, hry, které tě lákají na aktivaci a účasti na nich. Tím ale vědomě či nevědomě dáváš k dispozici své osobní údaje. Spousta takových údajů se dostane do rukou firmám, které je mohou využívat např. na cílenou reklamu. Zde si můžeš nastavit, co sdílet a co ne, popřípadě si vytvořit seznam blokovaných aplikací.

 


Dále je tu možnost Vyhledávání. Nastaví, kdo tě ve vyhledávání může najít a přidat si tě eventuálně do přátel. To se ti může hodit, pokud tě někdo na internetu obtěžuje. 

 

 

Poslední možností v této oblasti je Seznam blokovaných. Můžeš si vytvořit seznam lidí, se kterými nechceš komunikovat. Jestli jsi je měl v přátelích, zmizí i z tohoto seznamu.

 

 

 

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is a Joomla Security extension!