Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Bezpečnostní pravidla

To, že se chceš seznámit s novými lidmi, je úplně v pořádku, takhle se chová spousta teenagerů na celém světě. Důležité ale je, aby sis zachoval bezpečný odstup. Nikdy totiž nevíš, kdo je na druhé straně! Přečti si, jak na to.

Neprozrazuj příliš

Osobní údaje, jako je adresa, telefonní číslo, čísla messengerů jako je třeba ICQ jsou před cizími lidmi tajné!

Zůstaň nedůvěřivý

Ve skutečnosti nemusí být každý přesně tím, za koho se vydává na internetu. Nemůžeš proto nikdy vědět, kdo se schovává za nevinnou přezdívkou.

Pozor na setkání s lidmi, které znáš jen z internetu.

Jestli jsi už starší a troufáš si na setkání s někým, koho jsi poznal na internetu, měl bys být především opatrný. Nikdy na setkání nechoď sám, nejlepší je, když budeš mít poblíž vždycky někoho dospělého, kdo ti v nouzi pomůže.

Bezpečnostní nastavení není v chatech a v sociálních sítích jen tak!

Zjisti si, jak můžeš nastavit ochranu soukromých údajů v chatu a v sociální síti. Může tě to ochránit před nepříjemnostmi, kdy někdo úplně cizí zjistí třeba tvoje telefonní číslo nebo adresu.

Nestyď se zeptat

Když se ti na internetu přihodí něco nepříjemného, někdo tě obtěžuje nebo ti nadává, svěř se rodičům nebo nějakému jinému dospělému. Nemůžeš za to, a tak se nemáš za co stydět. A dospělí si budou vědět rady, jak z toho ven.

zpátky nahoru
NCBI Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd