Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Sexting vážně není moc cool

Každá fotka nebo video, které pošleš někomu dalšímu na mobil, se může libovolně kopírovat a šířit. Takových kopií může vzniknout třeba tisíc! Jasně, fotky většinou posíláš dobrým kamarádům nebo třeba partnerovi. Co když se ale pohádáte? Anebo se rozejdete? Nebude se ti chtít kamarád pomstít? Tvoje fotka, kterou jsi mu kdysi poslal a za kterou se teď už možná trochu stydíš, je k tomu ideální!

Klidně mobilem foť a natáčej. O to, co zachytíš, se můžeš podělit s kamarády. Je to většinou docela dobrá zábava. Ale aby to zábava taky zůstala a nevymstilo se ti to, přemýšlej trochu:

  1. Čím jsi mladší, tím opatrnější bys měl být, když někomu posíláš svoje fotky. Když se na fotce hodně odvážeš, věř, že spoustě lidí to nebude připadat moc cool, naopak, často to působí trapně. A mysli i na to, že bys jednou třeba chtěl/a studovat a potom dostat nějakou dobrou a váženou pozici. Nějaké ty odvážné fotky z dřívějška ti to mohou pěkně zkomplikovat.

  2. Rozesílání různých intimních obrázků a videí se sexuálními scénami je šíření pornografie, a to je trestné. Nepodílej se na tom.
     
zpátky nahoru
NCBI Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd