Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Můj kámoš už existuje jenom virtuálně!

Byly doby, kdy jste si s kamarádem nebo s kámoškou užili spoustu legrace: občas jste něco společně podnikli, trávili jste spolu hodně času a mohli jste si říct všechno. Teď už se ale skoro nevídáte, přednost totiž dostal počítač. Jak to, že tě tvůj kamarád tak snadno vyměnil?! Dá se s tím něco dělat?

Promluv si s ním – nadhoď, že ti společné staré časy chybí. Prostě mu naznač, jak je pro tebe důležitý. Neznamená to, že mu budeš vyčítat, co dělá špatně, tomu se radši vyhni. Chování kamaráda může být jen přechodné: třeba má doma novou hru, která ho fakt baví a proto hodně hraje. To se přece může stát a není vůbec třeba to moc rozebírat, když se v dohledné době všechno vrátí do normálu. Řekni mu v klidu, že tě zanedbává a že byste se měli zase častěji scházet.

Je ale dost možné, že jeho útěk do virtuálního světa má vážné důvody, že něco opravdu není v pořádku: má problém doma, ve škole, s partou, s osobním životem…a třeba mu tvůj zájem pomůže to vyřešit. Když někdo z tvého okolí takhle zmizí v herním světě, komunikuje jen prostřednictvím klávesnice a na internetu tráví prakticky celý život, měl bys ho i přesto zkoušet zapojit do společných aktivit. Musí přece existovat něco, co vás bude bavit všechny, ne?

Jestli všechny tvoje pokusy selhaly, kamarád na nikoho nedá a nikoho k sobě už nepouští, ke slovu by měli přijít odborníci. Obrátit se můžeš třeba na naši poradnu, kde společně vymyslíme, co dál. Všechno, co napíšeš, zůstane samozřejmě tajemstvím.

zpátky nahoru
NCBI Bezpečně online
DMC Firewall is a Joomla Security extension!