Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Ujíždíš na internetu? Otestuj se!

Internetová komunikace je jasně součástí tvého života a není na tom nic zlého. Můžeš zůstat v kontaktu se spoustou lidí, najít nové kamarády a dobře se pobavit, i když zůstáváš ve svém pokoji. Problém ale je, když nad tím vším ztratíš kontrolu a ve volném čase neděláš už v podstatě nic jiného. Pak by ses nad tím měl vážně zamyslet.

No, a jak to s tebou vlastně je? Z následujícího seznamu vyber, co je pravda, a uvidíš:

  • Už delší čas trávím surfováním a povídáním na internetu aspoň 5 hodin volného času denně.
  • Kvůli času, který trávím na internetu, mám problémy ve škole, s rodiči, s kamarády, s partnerem.
  • Internet a počítač jsou jediné aktivity, které mě baví. Bez počítače nemám na nic náladu, cítím se smutný a sám. Bojím se společenského kontaktu v reálném životě.
  • Většina mých kontaktů probíhá online. Spíš nerad se bavím s lidmi, které mohu osobně vidět a fyzicky se jich dotýkat.
  • Čas, který strávím na internetu, se stále prodlužuje, a stejně mi nestačí, abych byl spokojený. Je jedno, s kým nebo kde jsem – to jediné, na co myslím, je počítač a internet.
  • Když se delší dobu nedostanu k internetu, začnu být nervózní, podrážděný/á, dokonce agresivní.

Sedí na tebe aspoň jedno z tvrzení? Jestli ano, měl bys zakročit! Zkus změnit své chování tím, že si lépe a vědomě zorganizuješ čas. Zadej si nějaké časové omezení pro aktivity u počítače a ujisti se, že máš dost času i na jiné záležitosti, např. na setkání s přáteli atd.

Chceš své chování změnit, sám to ale nezvládáš? Popros o pomoc přátele, rodiče nebo prostě někoho, komu věříš. Pomoct ti můžou i profesionálové, kteří mají zkušenosti s takovými problémy. Obrátit se můžeš třeba na odborníky v naší poradně.

zpátky nahoru
NCBI Bezpečně online
DMC Firewall is a Joomla Security extension!