Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Komunikace se světem (29)

Komunikace se světemChaty, maily, Skype, sociální sítě a další komunikační možnosti, to je internet. Hlavně mezi mladými lidmi je už úplně normální být v podstatě pořád online a kdykoliv se bavit s kýmkoliv. Můžeš tak být ve spojení s několika lidmi naráz nebo si dokonce psát a volat s někým třeba z Austrálie. I když se to na první pohled nezdá, i taková jasná věc, jako je chatování nebo skypování, ale má svoje pravidla. A hlavně: to, že sedíš doma ve svém pokoji připojený k internetu,ještě neznamená, že se ti nemůže vůbec nic stát.

Jak nastavit soukromí na sociálních sítích

Začneme s nejvíce používanou sociální sítí, kterou je Facebook. Zde se nabízí široká škála nastavení soukromí. Můžeš ze svého profilu udělat výkladní skříň, stejně jako nedobytnou pevnost. Doporučujeme ti zvolit si druhou možnost. V pár jednoduchých krocích ti ukážeme, jak si svůj účet nastavit bezpečně.

Číst dál...

Sociální sítě: jak je to s nimi doopravdy?

FacebookLidé.czLíbímseti.cz, to určitě všechno znáš. Sociální sítě jsou oblíbené: kdo by si nechtěl popovídat se starými známými a jen tak nenuceně se skamarádit s novými lidmi. A o všech těch fotkách, videích, kvízech a hrách ani nemluvě. To, že třeba na takovém Facebooku jsou dnes už dva miliony Čechů, prostě není jen tak. Sociální sítě jsou v první řadě zábava. A aby to zábava taky zůstala, je dobré odložit růžové brýle a podívat se na sociální sítě v celé jejich nahotě.

Číst dál...

Užívej si sociální sítě – ale rozumně!

Na internetu a v sociálních sítích jako je třeba Facebook můžeš snadno získat pocit, že „jsme tu jen mezi sebou“. Ve skutečnosti ale může skoro každý pročítat tvůj profil, nejpozději ve chvíli, kdy se stane tvým virtuálním „přítelem“. A po pravdě, kdo může s jistotou říct, kdo se za tímto přítelem doopravdy skrývá? Rozhodně by sis tedy měl dávat pozor na to, jaký obrázek o sobě při tvoření vlastního profilu nabízíš světu, a to doslova.

Číst dál...

Chat? Ano, ale opatrně!

Bezpečnostní tipy pro teenagery

Chat je super věc. Můžeš se v něm seznámit se spoustou nových lidí anebo si jenom tak nezávazně poklábosit. Ani chatování ale není tak nevinné, jak se na první pohled zdá. I v chatu totiž můžeš narazit na pár nepříjemností. Můžeš jim ale snadno předejít – přečti si jak!

Číst dál...

Mobilní tipy do pohody

Je mobil první věc, na kterou se ráno podíváš? A poslední věc, kterou odložíš večer před spaním? Určitě jsi mobilní úplně bez problémů a funkce svého telefonu znáš jako svoje boty. Určitě ale víš úplně všechno? Přečti si, jak strčit mobil do kapsy!

Číst dál...

Fotky a videa natočená mobilem? Ano, ale s respektem.

Telefonovat ses asi naučil zhruba někdy v době, kdy ti bylo kolem pěti let, v SMSkování ses stal přeborníkem pár týdnů potom, cos začal používat svůj první mobil. Telefony toho dnes umí ale mnohem víc. Většina z nich má už i foťák, rádio nebo videokameru. A s tím se dá zabavit na hodně dlouho.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
NCBI Bezpečně online
DMC Firewall is a Joomla Security extension!