Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Byla jednou jedna PC hra…a začala nás bavit!

Počítačové hry jsou v naší společnosti sice zatím poměrně krátce, docela dost ale zahýbaly zábavním průmyslem a dá se říct, že ovlivnily životy spousty lidí. Čím to je, že se počítačové hry tak dobře chytly?

Počítačové hry začínaly jen jako podivná a jednoduchá zábava pro pár nadšenců. Dnes jsou všude kolem nás – a navíc jsou stále populárnější. Ostatně podle statistik se v herním průmyslu točí už stejné peníze jako v průmyslu filmovém – a to znamená klidně i desítky milionu dolarů za vývoj a marketing jediné hry!

Jeden příklad za všechny: rozpočet dlouho očekávané hry Grand Theft Auto IV se odhaduje na sto milionů dolarů, a víc než tisíc lidí na ní pracovalo zhruba tři a půl roku! Ale ani takové obrovské náklady nebyly zbytečné – hra vydělala jen za první týden prodeje půl miliardy dolarů!

Her samozřejmě existuje spousta – od akčních stříleček, u kterých se můžeš odreagovat, přes různé sporty a závody, až třeba po rozsáhlé RPG hry, kde můžeš putovat třeba měsíc. Existují také různé strategie, arkády, simulátory, adventury, a tak dále. Můžeš si zkrátka celkem snadno vybrat, co tě baví a zajímá.

A v tom je právě to kouzlo. Díky hrám už nemusíš jen sledovat jakoby napínavé příběhy v televizi, můžeš je sám tak trochu zažít. Sám můžeš postřílet všechny potvory na neznámé planetě, vymýšlet strategii obléhání středověkého města, nebo se jen tak toulat, objevovat nová prostředí a plnit zajímavé úkoly. Hry tě zkrátka umí zaujmout, pobavit… a někdy taky sebrat všechen volný čas.

U her totiž platí to samé jako všude jinde: všeho moc škodí. Je fajn zahrát si nějakou pěknou hru a odreagovat se; ale je už horší, když u toho trávíš celé dny. Pak se totiž taky může stát, že budeš tak dlouho střílet zombíky v nějaké hře, až budeš sám jako zombík vypadat :-) . Aktivity by se zkrátka měly střídat – už jen z toho důvodu, že dělat pořád to samé není moc velká zábava.

Tady si můžeš přečíst, co dělat, když ti hry začnou přerůstat přes hlavu nebo když rodičům vadí, že u počítače trávíš moc času. 

Která PC hra tě baví? Napiš to ostatním!

zpátky nahoru
NCBI Bezpečně online
Our website is protected by DMC Firewall!