Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Ulítáváš na hrách? Udělej si test!

Hraní počítačových her je úplně běžná zábava spousty teenagerů i dospěláků a většinou to i dorbá zábava zůstane. Kdo hraje, nemusí být nutně závislý, je to jako s lidmi, kteří si čas od času dají skleničku? Taky nejsou hned alkoholici. To, že je všechno v pořádku, se pozná podle jedné základní věci: sám si rozhoduješ o tom, jak často a jak dlouho hraješ. Když ti ale hraní sebere všechen volný čas, tak máš problém!

Jak to tedy s tebou je? Prostě si přečti následující tvrzení a zamysli se, jestli něco z toho není o tobě:
  • Už delší dobu trávím hraním minimálně pět hodin volného času denně.
  • Kvůli času, který trávím hrou, mám problémy ve škole, s rodiči, s přáteli, s partnerem
  • Hraní a počítač jsou jediné aktivity, které mě baví. Bez počítače nemám náladu na nic, cítím se smutný a sám. Z povinností mám strach.
  • Čas, který věnuji hraní, se stále prodlužuje. Potřebuji stále delší čas, abych byl spokojený. Je jedno, s kým nebo kde jsem – to jediné, na co myslím, je počítač.
  • Když se delší dobu nedostanu k počítači, začnu být nervózní, podrážděný/á, dokonce agresivní.

Sedí na tebe aspoň jedno z tvrzení?

Jestli ano, tak bys s tím něco měl/a dělat! Zkus změnit své chování tím, že si lépe a vědomě zorganizuješ čas. Urči si jasný a konkrétní časový limit pro hraní. Ujisti se, že ti kromě toho zbývá dost času i na jiné věci: např. osobní kontakt s kamarády atd.

Chceš své chování změnit, sám to ale nezvládáš? Popros o pomoc přátele, rodiče nebo prostě někoho, komu věříš. Pomoct ti můžou i profesionálové, kteří mají zkušenosti s takovými problémy. Obrátit se můžeš i na naši poradnu.

zpátky nahoru
NCBI Bezpečně online
DMC Firewall is a Joomla Security extension!