Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Hry a vše kolem (3)

Ještě než internet zaplavil naše domácnosti, děti a teenageři se u počítačů bavili hlavně hrami: většinou jednoduchými, i tak se ale našlo dost fanoušků. A možná právě díky nim jsou dnes PC hry a online hry tak daleko.

Hry a vše kolemTrochu tuhé první hry s jednoduchými funkcemi vystřídala virtuální prostředí, kde můžeš žít paralelní život třeba léta, navíc ve výborné grafice. Hry nehrají jenom děti a teenageři. Hraní baví i spoustu dospělých, kteří při PC hrách odpočívají od práce nebo si občas dokonce zahrají se svými dětmi. Her je obrovské množství a čím víc jich je, tím je důležitější být trochu aktivní hráč: aby sis uměl třeba sám vybrat, co hrát (existuje např. i hodně tzv. holčičích her!). A taky není na škodu umět se sám rozhodnout, jak dlouho a kdy hraješ. Jinak se ti může stát, že hra zvítězí nad tebou, a to už potom není moc velká legrace.

Ulítáváš na hrách? Udělej si test!

Hraní počítačových her je úplně běžná zábava spousty teenagerů i dospěláků a většinou to i dorbá zábava zůstane. Kdo hraje, nemusí být nutně závislý, je to jako s lidmi, kteří si čas od času dají skleničku? Taky nejsou hned alkoholici. To, že je všechno v pořádku, se pozná podle jedné základní věci: sám si rozhoduješ o tom, jak často a jak dlouho hraješ. Když ti ale hraní sebere všechen volný čas, tak máš problém!

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
NCBI Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd