Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

A+ A A-

Teenageři a hry (4)

Počítačové hry a videohry jsou dnes v životě dětí a dospívajících tak běžné, jako dříve míč nebo koloběžka.

Teenageři a hryDobře jsou si toho vědomi i jejich rodiče a učitelé a většina dospělých počítačovým hrám připisuje velký vliv na dětskou duši. Největší starosti a obavy si přitom odnášejí hlavně z plamenných diskuzí o tzv. střílečkách.

Mnozí z rodičů ale nemají představu o tom, co vlastně jejich dospívající děti na počítačových hrách tak baví. Těžko si pak budují objektivní postoj k této nové formě zábavy.

V této sekci můžete nahlédnout do světa počítačových her: představujeme nejoblíbenější hry, vysvětlujeme související pojmy, představujeme právní souvislosti a nahlížíme různé přístupy k účinkům počítačových her na děti a dospívající.

Kromě toho nabízíme rady, jak se jako zodpovědní rodiče s dětskou slabostí pro počítačové hry vypořádat.

Pro děti a teenagery jsou nová média úplně samozřejmou součástí jejich života: díky nim komunikují, baví se, ale používají je i při přípravě do školy. Proto se někdy může zdát, že u počítače a na internetu tráví příliš mnoho času. Většinou je jejich chování naprosto v pořádku, i u takhle mladých uživatelů už ale odborníci zachytili závislostní chování.

Číst dál...

Počítačové hry se v posledních letech staly velmi populárním druhem zábavy, a to nejen pro děti a teenagery. Podobně jako hudba, filmy nebo třeba sport jsou součástí naší společnosti a kultury, a jsou také oblíbenou možností trávení volného času. A jejich vliv a význam navíc neustále roste.

Číst dál...
Přihlásit se k odběru tohoto kanálu RSS
NCBI Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd