Menu

Stránky pro všechny zájemce o bezpečný internet

eSL+ MOOC

"Staňte se příštími šampiony eSafety"

Přihlaste se do online kurzu a získejte nové znalosti v oblasti online bezpečnosti. Kurz je určen pro pedagogy a spolupracující profesionály. Přihlásit se můžete zde.

A+ A A-

Safer Internet Day (SID) organizujeme ve spolupráci s mezinárodní sítí Insafe (http://www.saferinternetday.org/) v únoru každého roku na podporu bezpečnějšího a odpovědnějšího využívání on-line technologií, a to zejména u dětí a mladých lidí. Letošní Den bezpečnějšího internetu 2017 proběhl v úterý 7. 2. 2017 a jeho hlavní téma bylo:

"Chraň svá data, chráníš tím sebe a své blízké"

Děkujeme vám za to, že jste se ke Dni bezpečnějšího internetu připojili a uspořádali aktivity, jejichž tématem byla právě ochrana osobních dat v prostředí internetu. Součástí oslav Dne bezpečnějšího internetu 2017 je i soutěž, kterou pořádáme opět ve spolupráci s našimi partnery a která stále běží. Pokud se jí zúčastníte, jedna z hodnotných cen může být vaše.

Pokud byste si nevěděli rady s tématem vaší aktivity, připravili jsme pro vás prezentaci, která by mohla být dostatečnou inspirací. Poukazuje na nejčastější zranitelnosti z hlediska ochrany osobních údajů, které dnes souvisejí především se sdílením obrazových materiálů.

Tak jako základním pravidlem bezpečnosti silničního provozu je pravidlo pravé ruky, základním pravidlem bezpečnosti na internetu je pravidlo ochrany osobních dat. Především mládež si ale tuto skutečnost neuvědomuje a na internetu se často chová tak, jako by ji ochrana dat osobního charakteru byla naprosto lhostejná. A problém nastává až ve chvíli, kdy začnou taková data být aktivně zneužívána proti jejich majitelům.

Více informací o aktivitách Dne bezpečnějšího internetu 2017 najdete zde: http://www.saferinternetday.cz

zpátky nahoru
Safer internet Bezpečně online
DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd